✆  85 742 30 30  •  605 900 902

Mastermed
Jesteśmy dla Ciebie

Strona główna > O firmie > Historia

Historia

Mastermed Kurzątkowski Zdrodowska Spólka Partnerska Lekarzy została założona w 2006 roku przez dwóch doświadczonych lekarzy ginekologów położników: dr n. med. Jolantę Zdrodowską i dr n. med. Wiesława Kurzątkowskiego. Impulsem do powstania Ośrodka była chęć niesienia pomocy pacjentkom ciężarnym, które zmagały się z problemem wykonywania badań prenatalnych w województwie podlaskim zgodnie ze standardami obowiązującymi w Polsce i na świecie.
Doświadczenie i umiejętności lekarzy zdobyte podczas pracy w wielu szpitalach, uzyskane certyfikaty w trakcie specjalistycznych szkoleń z zakresu diagnostyki prenatalnej w Polsce i zagranicą oraz brak możliwości wykonywania badań prenatalnych, które spowodowane były m.in. niedoinwestowaniem w sprzęt medyczny w państwowych ośrodkach zdrowia, był głównym czynnikiem skłaniającym do rozpoczęcia samodzielnej działalności. Wykonywanie diagnostyki prenatalnej w ramach działalności spółki Mastermed było możliwe też dzięki zakupowi światowej klasy aparatury do wykonywania nieinwazyjnych badań prenatalnych oraz posiadanie przez lekarzy Certyfikatów Fetal Medicine Fundation uprawniających do wykonywania badań prenatalnych.

W styczniu 2007 roku Spółka rozpoczęła świadczenie usług z zakresu diagnostyki prenatalnej w województwie podlaskim i podpisała umowę z NFZ na Program Badań Prenatalnych. Realizując określoną strategię rozwoju polegającą na kompleksowej opiece nad kobietą w ciąży i świadczeniu wysokospecjalistycznych procedur na światowym poziomie oraz dbając o prestiż firmy, w 2008roku właściciele spółki podjęli decyzję o rozszerzeniu działalności poprzez wykonywanie badań echokardiograficznych serca płodu i badań genetycznych u osób dorosłych i u dzieci.

Od 2008 roku Mastermed świadcząc kompleksową opiekę nad kobietą ciężarną i jej rodziną polegająca na wykonywaniu badań prenatalnych nieinwazyjnych i inwazyjnych, badań echokardiograficznych serca płodu oraz badań i porad genetycznych, stał się regionalnym ośrodkiem konsultacyjnym. Taka kompleksowa opieka stała się też możliwa dzięki wieloletniej ścisłej współpracy Spółki z wiodącymi ośrodkami referencyjnymi w Polsce i za granicą, do których kierowane są nasze pacjentki celem dalszych konsultacji i zabiegów ratujących życie naszym najmłodszym pacjentom.

© 2014 MASTERMED. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

do góry